Biz Kimiz?HAKKIMIZDA

Firmamız 1000 metrekare kapalı alanda, uzman teknik kadrosu ve güçlü makina parkı ile son sistem CNC tezgâhlarla müşteriline en hızlı ve kaliteli hizmeti vermektedir.
Firmamızın faaliyetlerinin düzenli olarak yürütülebilmesi için gerekli olan organizasyonel yapı oluşturulmuş ve bu faaliyetleri yürütenlerin yetki sorumlulukları tanımlanmıştır .

Halen üretimimizde bulunan P.T.O ( Yavru şanzıman – Hareket alma kutusu – Power take off ) , Ara şanzıman ( Transfer kutusu ) ve Redüktör gibi ürünlerimiz damperli kamyonlar, tankerler , her boy vinçler , itfaiye araçları , arazözler , zift serme araçları , karla mücadele – tuz serpme araçları , sıkıştırmalı çöp kamyonları , treylerler , füze rampaları araç çekicileri ve trafikte kullanılan kaldır – götür araçlarında kullanılmaktadır .

Ayrıca savunma sanayiine ait Kale Kalıp A.Ş alt yükleniciliğinde roketatar rampaları yükseltici ve döndürücü redüktörleri ve Sakarya – Kasırga diye adlandırılan araçlarına da redüktörler üretmekteyiz.

Firmamız konusunda lider olup, dünya standartlarına uygun üretimler yapmaktadır. Tüm ürünlerimiz araçların ana şanzımanlarına sadık kalınarak üretilmekte olup ayrıca daha önce P.T.O yapılmamış tüm araçlar üzerinde ölçü alınmak suretiyle hiçbir ek ücret alınamadan yeni tasarımlar yapılabilmektedir.

Tüm ürünlerimiz 1 yıl garantili olup piyasada üretimi kalkmış araçlara dahi 10 yıl sürekli yedek parça desteğimiz mevcuttur.

Yoğun olarak iç piyasaya çalışmamıza karşın İran , Rusya , Özbekistan , Dubai , Bulgaristan , Suudi Arabistan , Fildişi Sahilleri, Ürdün , Kıbrıs , Yunanistan , Macaristan , Romanya ve Türki Cumhuriyetlerine ihracat yapmaktayız. Bunun yanı sıra da yurtdışına çalışan müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Firmamız ayrıca; Tornalama ( Her türlü tornalama, delme ve kesme işlemi), Yüzey işlem ( taşlama ) Frezeleme, Montaj gibi işlemlerde yapılmaktadır.

Firmamız ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi kapsamında çalışmakta olup ürünlerimiz için TSE tarafından Kalite Uygunluk Belgeleri ve İmalata Yeterlilik Belgesi alınmıştır.

TOMAY DİŞLİ, makine aktarma organları olan, tüm dişli mil ve kaplin çeşitlerini üretmektedir .
Firmamız kuruluşundan itibaren belirlediği hedeflere erişim doğrultusunda sürekli gelişme gayreti içerisinde olmuştur. Bu gelişimin göstergesi, sürekli artan müşteri sayısı ile üretim kapasitesidir.
TOMAY DİŞLİ, artan üretim hacimlerine rağmen kaliteyi, gerek dişli, kaplin, talaşlı imalat ve ağır sanayi imalat proseslerinde gerekse yönetim sisteminde vazgeçilmez bir unsur olarak görmüştür. Bu öncelik, müşterilerin istekleri doğrultusunda üretilen ürünleri yine onların istedikleri süre sınırları içerisinde ve ekonomik bir sunum anlayışını ön plana çıkartarak TOMAY DİŞLİ’ nin mevcut büyüme trendini yakalamasında öncülük yapmıştır.

İMALAT PROGRAMIMIZ
Düz dişli, helis dişli, kramayer dişli, sonsuz dişli, çavuş dişli, konik dişli, triger dişli, zincir dişli, sonsuz vidalar, rulman dişliler, muhtelif çap ve ebatlarda miller, kasnaklar, kamalı miller, helezonlu miller, her türlü redüktör dişlileri ve özel dişli imalatları. TOMAY DİŞLİ makine imalatlarını son teknoloji CNC makinalarla yapmaktadır.

TEZGAH PARKIMIZ
4 ad. CNC Torna ( 1 C eksenli ) (1 adet çubuk sürücülü ) 
2 ad. İşleme Merkezi ( 1 divüzörlü )
13 ad. Muhtelif Çaplarda Azdırma Tezgahı
3 AD. Fellow Tezgahı
4 AD. Manuel Torna Tezgahı 
4 AD. Manuel Freze Tezgahı 
1 AD. Vida Açma Tezgahı 
1 AD. Silindir Taşma Tezgahı 
1 AD. Delik Taşlama Tezgahı
1 AD. Köşe Taşlama Tezgahı
1 AD. Köşe ve Çatı Kırma Tezgahı   
1 AD. Kalite kontrol cihazı
1 AD. Konik dişli tezgahı
2 AD. Dişli profil taşlama tezgahı
1 AD. Radyal matkap
1 AD. Dişli raspa tezgahı

DİŞLİ, KAPASİTEMİZ
Ø 10 mm’den Ø 3200 mm’ den 0.25 modülden 24 modüle kadar dişli üretimimiz kendi bünyemizdedir.

TORNALAMA KAPASİTEMİZ
Ø 10 mm ‘den 3200 mm‘ ye boy 10mm’ den 6000 mm’ ye kadar tornalama kapasitemiz kendi bünyemizdedir.